יום ראשון , יולי 14 2024
דף הבית / כלכלה ומסחר / מה זה ביטקוין ואיך אפשר לנצל בחוכמה את האופציה הזו?
מה זה ביטקוין

מה זה ביטקוין ואיך אפשר לנצל בחוכמה את האופציה הזו?

הביטקוין הוצג לעולם בנובמבר 2008. בתחילת 2009 החל המסחר בו – וכעת, כשהמערכת הפיננסית המסורתית סובלת מחולשה עקב נסיבות שונות, יותר ויותר אנשים שואלים מה זה ביטקוין. התשובה הפורמלית היא מטבע דיגיטלי, וליתר דיוק המטבע הדיגיטלי הבולט ביותר עם היקף המסחר הגדול ביותר. תשובה נוספת היא שהביטקוין הוא מכשיר השקעה שכדאי להכיר, גם את יתרונותיו וגם את חסרונותיו.

למה חשוב להבין מה זה ביטקוין?

אנחנו חיים בעידן דיגיטלי, ובעידן דיגיטלי אך טבעי שנשתמש גם במטבעות דיגיטליים. כאמור יותר ויותר אנשים מתעניינים באופציה הזו, ובעיקר שוקלים לרכוש ביטקוין כהשקעה ארוכת טווח. בהקשר זה חשוב להדגיש שאמנם מדובר במטבע תנודתי להפליא, כפי שניתן ללמוד מהכותרות הרבות שעוסקות בו, אבל כשבוחנים את התשואה לאורך 5 שנים (נכון למרץ 2023) מגלים זינוק דרמטי בשער המטבע ובערכו.

אגב, על הפופולריות ההולכת וגוברת של המטבע הדיגיטלי מעידה לא רק העובדה שהשאלה מה זה ביטקוין נשמעת בכל מקום, אלא גם הכניסה שלו למערכות המסורתיות. כך למשל חברת האשראי MAX הודיעה כי תעניק ללקוחותיה על כל עסקה יחידות מהמטבע הזה, בהתאם להיקפי הרכישות בכרטיס האשראי.

היתרונות של הביטקוין

היתרון העיקרי של הביטקוין הוא היותו מטבע העתיד. לכולם ברור לחלוטין שמגמת המעבר למטבעות דיגיטליים תלך ותתעצם משנה לשנה, ולכן מי שיקדים להשקיע – עשוי להרוויח סכומי כסף גבוהים יותר. גם העובדה שהמטבע הדיגיטלי לא מושפע מהמצב במדינה ספציפית (בניגוד למשל לשקל שעלול להיחלש עקב המצב בישראל) מהווה נקודת חוזק של הביטקוין.

החסרונות של הביטקוין

כששואלים מה זה ביטקוין רוצים בעצם לדעת האם כדאי להשקיע בו. כמו כל השקעה, גם רכישת ביטקוין כרוכה בסיכון מסוים. כאמור מדובר במטבע תנודתי, ולכן לצד עליות חדות בפרקי זמן מסוימים יש גם תקופות שבהן השער של הביטקוין צונח בעשרות אחוזים. בכל מקרה מומלץ להתייחס לתיק ההשקעות באופן כללי, כלומר למצוא את האיזון הנכון בין שאיפה למקסימום תשואה לבין הימנעות מסיכונים מיותרים כשבוחנים את כל מרכיבי התיק – כשרק חלק מסוים מהכסף מושקע במוצרים שנחשבים עתירי סיכון (ולכן גם בעלי פוטנציאל לתשואה גבוהה), רמת הסיכון הכללית נמוכה.

אודות admin

אוהב תאהבו גם:

מכירת רכב לפירוק מחיר

מה באמת חשוב לדעת על מכירת רכב לפירוק מחיר?

ברור לכם שלא משתלם כבר לתקן את הרכב הישן שלכם? אתם תוהים מה בכל זאת ...