יום שלישי , יולי 16 2024
דף הבית / כלכלה ומסחר / השקעה בנדל"ן מסחרי – מידע שחשוב שתדעו
השקעה בנדלן מסחרי

השקעה בנדל"ן מסחרי – מידע שחשוב שתדעו

אין ספק בכך שתשואה על נדל"ן מסחרי יכולה להיות גבוהה יותר מהתשואה על נדל"ן למגורים, במיוחד באזורים מבוקשים, ולכן היום משקיעים רבים פונים דווקא לכיוון של הנדל"ן המסחרי להשקעה ורבים מהם מוצאים בכך אופציה לפיזור נכון יותר של תיק ההשקעות שלהם והשקעה במוצר שיכול להביא להם תשואה גבוהה ויציבה, כל עוד הם יבצעו בחירות נכונות ובאזורים מתאימים.

חשוב להבין, נדל"ן מסחרי הוא לא רק משרדים. אלו יכולים להיות מבני תעשיה, מחסנים, בתי הארחה ועוד מגוון רחב של נכסי נדל"ן אשר המטרה שלהם היא לא למגורים פרטיים אלא למסחר, מכל סוג.

האם זה משתלם? איך תוכלו לבצע את ההשקעה הזו בצורה נכונה? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

השקעה בנדל"ן מסחרי היא לא מורכבת יותר?

ובכן, כן. השקעה בנדל"ן מסחרי היא מורכבת יותר לעומת השקעה בנדל"ן למגורים, אך התמורה שתקבלו עבור העסקה גם היא הרבה יותר גדולה ומשמעותית. לרוב, תשואה מהשכרה של נכס למגורים יכולה להגיע לכארבעה אחוזים בשנה, בעוד שהשכרה של נכס מסחרי יכולה להוביל גם לעשרה אחוזי תשואה. מעבר לזה, גם במכירה של הנכס השווי יכול להיות הרבה יותר גבוהה והרווח בהתאם.

אם אתם שוקלים לבצע השקעה כזו, תוכלו למצוא חברות מקצועיות המתמחות בתחום ומלוות אתכם לאורך כל העסקה וכך הופכות אותה לפשוטה יותר ומקלות על ביצוע ההשקעה.

מה חשוב לבדוק לפני ההשקעה?

לפני שמבצעים השקעה בנדל"ן מסחרי יש כמה נושאים חשובים שעליכם לבדוק:

  1. מיקום – הפרמטר המשמעותי ביותר לכדאיותו של נכס להשקעה הוא המיקום שלו. דעו לזהות מיקומים פוטנציאליים ולהתייחס גם לאזור בכללותו (למשל, אזורים שכעת לא מפותחים דים ולכן המחירים שם נמוכים, אך בשנים הקרובות עומדים לעבור מהפך עם השקעה גדולה מאוד מסביב שתעלה את ערך הנכסים).
  2. מצב הנכס – בדקו היטב את מצב הנכס והאם נדרשת מכם השקעה כספית בשדרוג או שיפוץ שלו על מנת שיהיה ניתן להשכיר אותו. במידה וכן, בדקו את העלויות ועד כמה זה משתלם.
  3. מיסוי – בהתאם לתנאים האישיים שלכם, בדקו את המיסוי והעלויות הכוללות לא רק בעת הרכישה אלא גם באופן שוטף.

אודות admin

אוהב תאהבו גם:

מכירת רכב לפירוק מחיר

מה באמת חשוב לדעת על מכירת רכב לפירוק מחיר?

ברור לכם שלא משתלם כבר לתקן את הרכב הישן שלכם? אתם תוהים מה בכל זאת ...