יום חמישי , יוני 30 2022
דף הבית / כלכלה ומסחר / השקעה אלטרנטיבית – למי שחושב מחוץ לקופסא
השקעה אלטרנטיבית

השקעה אלטרנטיבית – למי שחושב מחוץ לקופסא

מה אנחנו עושים עם הכסף שלנו זו שאלה חשובה מאוד, שמעסיקה מיליוני אנשים עם מיליוני דולרים ברחבי העולם. לא צריך להיות מיליונר בכדי להשקיע, אבל בהחלט צריך לרצות הון כדי לטרוח לעשות זאת. מזל, אם ככה, שיש מי שיעשה זאת עבורנו, ייעץ לנו, יסביר לנו, ויעזור לנו עם השקעה אלטרנטיבית.

מה זה בעצם להשקיע בצורה אלטרנטיבית, זו שאלה טובה וחשובה, והשאלה הראשונה שניגש אליה כדי להתחיל להיכנס לעולם זה של השקעות אחרות. אלטרנטיבי היא מילה שמייצרת יחסיות, כלומר היא מחזיקה בתוכה את ההבנה כי יש משהו ראשי, “מיין סטרים", זרם ראשי שההשקעה שלכם תהיה אלטרנטיבית ביחס אליו.

אז מה נחשב השקעה אלטרנטיבית לזרם הראשי?

הזרם הראשי של השקעות הינו השקעות באג"ח, אגרות חוב ממשלתיות, מניות, ואפילו בערוצי השקעה בנקאיים, כקופות גמל, קרנות השתלמות, ולבעלי התעוזה ממש ניהול תיק השקעות בידיו הנאמנות של מנהל תיק השקעות. השקעה אלטרנטיבית יכולה להיות כל דבר מחוץ לזרם הראשי.

  • קרנות גידור
  • קרנות פרייבט אקוויטי
  • קרנות חוב
  • הלוואות חברתיות P2P
  • השקעות נדל"ן
  • חברות הזנק – סטארטאפים

אלו רק חלק מרשימה מרשימה של אפיקי השקעה, רשימה שהולכת ומתפתחת עם הזמן, כאשר עוד ועוד פתרונות מודרניים וחדשים מתפתחים למינוף הכסף שלכם. אפשר, כמובן, לייצר תיק סולידי בלבד, וגם בעולם ההשקעות האלטרנטיביות ישם רמות סיכון, ורמות פוטנציאל רווח משתנות.

נתמקד בנדל"ן

קהל המשקיעים הישראלי מאוד אוהב נדל"ן. השקעה אלטרנטיבית בתחום זה היא בעלת פוטנציאל רווחים גבוה במיוחד, ועם סיכון נמוך יחסית, שכן מרבית הפרויקטים הגדולים מלווים בליווי בנקאי, וזה אומר שהבנק ביצע הערכת סיכונים על הפרויקט, ומצא לנכון להשקיע בו.

החיסרון היחסי הוא המיקום שלנו ב"שרשרת המזון" של ההשקעה, ולרוב בהשקעות נדל"ן גדולות ישנם גופים פיננסיים גדולים יותר שגוזרים את הקופון לפנינו. ובכל זאת, חשוב לזכור שלכל כיוון אליו תפנו בעולם ההשקעות, תמיד יש יתרונות וחסרונות, כמו בכל דבר אחר, וזה בידיים שלכם, תחת הנחייה של איש מקצוע, לבחור את האפיקים הנכונים ביותר בשבילכם.

אודות admin

אוהב תאהבו גם:

ייעוץ עסקי על ידי מומחה העסקים גיא כספי

קבלת ייעוץ עסקי על ידי מומחה העסקים גיא כספי יכול לאפשר לנו להגדיל את הרווחיות ...