יום רביעי , ינואר 20 2021
דף הבית / כללי / רישיון עסק – מהו?
רשיון עסק

רישיון עסק – מהו?

במידה והחלטתם כי אתם מעוניינים לפתוח עסק, בין אם מדובר על עסק קטן או גדול וכן בין כל הפרוצדורה שדרושה לעם על מנת לפתוח את העסק עליכם יהיה להוציא רישיון עסק.

על מנת לקבל את רישיון העסק שלכם יהיה עליכם לעמוד בכל התנאים הקיימים, בין אם לעשות נגישות לאנשים בעלי מוגבלויות שונים, וכן דברים נוספים הקיימים בחוק.

בכדי לקבל רישיון עסק יהיה עליכם להגיש בקשה לעירייה, וכן לפני קבלת הרישיון ייבדק האם העסק שלכם עומד בכל החוקים הקיימים על פי האגף לרישוי עסקים. במידה ולאחר בדיקה אכן כל החוקים קיימים תוכלו לקבל את מסמך רישיון עסק מהעירייה.

מתי כדאי להגיש בקשה של רישיון עסק?

חשוב לדעת כי תהליך הוצאת רישיון עסק אינו תהליך קצר ופשוט ולכן, על מנת להיות מוכנים בזמן לתאריך פתיחת העסק שלכם רצוי מאוד לשים דגש על בקשה לרישיון עסק בזמן הנכון וכמה שיותר מוקדם.

זאת מכיוון כי במידה וקיימים ליקויים מסוימים אשר אינם תואמים את החוקים של אגף רישוי עסקים, תוכלו לבצע את התיקונים המתאימים בזמן, כך לא תהיו לחוצים לקראת פתיחת העסק אלא תגיעו מוכנים ורגועים מכיוון שדאגתם לכל לפני הזמן המיועד.

כאשר אתם עומדים בכל החוקים לא תהיה שום בעיה לקבל רישיון עסק ולכן, מומלץ בנוסף להתייעץ עם אנשי מקצוע אשר יוכלו לעזור לכם מול כל החוקים הקיימים.

האם כל עסק מחויב ברישיון עסק?

לא כל עסק יהיה מחויב ברישיון עסק, קיימים עסקים מסוימים אשר לא תהיה מחויבות של רישיון עסק על מנת לפתוח את העסק, וכן קיימת האפשרות להוציא פטור לרישיון מאגף רישוי העסקים, מרבית העסקים אשר אינם מחויבים ברישיון עסק הינם עסקים הנקראים עוסק פטור.

יש לציין כי עסקים בעלי רישיון עסק הינם עסקים אשר יכולים להרוויח המון מרישיון זה, מדובר על יתרונות מסוימים אשר קיימים לאותם עסקים בעקבות כך שהינם עומדים בכל החוקים ומחזיקים רישיון עסק.

כמו כן, חשב לדעת כי עסק אשר הינו מחויב ברישיון עסק אך אינו טורח לקבל את הרישיון ואינו מחזיק בו יכולים לנקוט כנגדו הליכים בבית משפט.

אודות admin

אוהב תאהבו גם:

בדיקות שכר תקופתיות

בדיקות שכר תקופתיות – כדי שלא תשלמו ביוקר

מה אם אגיד לכם שבכל שנה עסקים שלא עשו בדיקות שכר תקופתיות משלמים למדינה (ולעובדים) ...