יום שלישי , אוקטובר 27 2020
דף הבית / ביטוחים / קרן גידור לעומת קרן נאמנות
קרן גידור

קרן גידור לעומת קרן נאמנות

קרן גידור היא קרן עם השקעות שמטרתה העיקרית היא להגיע למצב של תשואה חיובית. מטרת קרן גידור היא שתשואת הקרן לא תהיה תלויה במצב בו נמצא השוק. זה אומר שהקרן לא משתנה ולא מושפעת מתקופות של ירידות ועליות כאחד. קרן גידור היא אינה קרן נאמנות. בעוד שקרן נאמנות מתעסקת ברכישת נכסים רבים ומכירה שלהם אחרי תקופה על מנת להשיג רווחים, קרן גידור עוסקת בשיטות אחרות, כגון מכירות חסר ועוד.. דוגמה לאסטרטגיות בהן נוקטת קרן גידור היא: ניצול הזדמנויות בשוק הבין לאומי, ניצול משברים, השקעות בהזדמנויות בעלות סיכונים גבוהים. למשל, חברות שנמצאות בתהליך פשיטות רגל ומיזוגים או חברות שנמצאות בקושי כלכלי, ולאחר מכן לקיחת אחריות על החברה על מנת לייעל אותה ולשקם אותה.

בין ההבדלים בין קרן גידור לקרן נאמנות

  • השכר הניתן למנהלי הקרן משתנה בהתאמה להצלחה של קרן הגידור.
  • בקרן גידור, קיימת גמישות רבה על ידי מנהלי קרן הגידור בנוגע לאסטרטגיות השיווק ושינוי שיטות הפעולה של קרן הגידור. בקרנות נאמנות לא מתאפשרת גמישות שכזו ואסטרטגיית השיווק נקבעת מראש ומוגדרת מבעוד מועד.
  • קרנות נאמנות מנסות לגייס כמה שיותר משקיעים על מנת שישקיעו סכום פעוט יחסית. בקרן גידור לעומת זאת, יפנו למספר קטן של משקיעים שיש ביכולתם להשקיע כספים רבים.
  • כשמנהלים קרן גידור, בדרך כלל מגבילים את ההשקעות החדשות של משקיעים חדשים המבקשים להשקיע. זה נעשה בניסיון לשמור על תשואה חיובית באופן מקסימאלי.
  • בקרן נאמנות בדרך כלל דמי ניהול ניתנים למנהלים בסכום של עד ארבעה אחוזים מסכום כלל הנכסים שברשות קרן הנאמנות. לעומת זאת, בקרן גידור, דמי ניהול יכולים להגיע עד לשמונה אחוזים מסכום כלל הנכסים שברשות קרן הגידור. ההבדל הזה נעשה על מנת לגרום למנהלים למוטיבציה גבוהה על מנת לגרום להם לקחת סיכונים ולהפעיל את היצירתיות שלהם בכל הנוגע לכסף המשקיעים.
  • קרן גידור היא קרן שאינה מפוקחת. בעקבות כך, קרן גידור לא מחויבת להציג בפני הלקוח את פרטי ההשקעות, מה שגורם לתשואה של הקרנות, אך מצד שני, רבים חוששים להשקיע בקרן גידור בעקבות זאת.

אודות admin

אוהב תאהבו גם:

אחסון תכולת דירה

מה חשוב לדעת על אחסון תכולת דירה

לפעמים, אנו עלולים למצוא את עצמנו זקוקים למקום עבור אחסון תכולת דירה שלנו; אם בשל ...