יום רביעי , מאי 22 2019
דף הבית / כללי / פינוי בינוי בירושלים
פינוי בינוי בירושלים

פינוי בינוי בירושלים

פינוי בינוי הינו פרויקט בו משמידים אזורי מגורים עם בנייני מגורים ישנים ומקימים במקומם אזורי מגורים חדשים ואיכותיים יותר. בישראל פינוי בינוי החל כבר משנת 1998, והמטרה הגבוהה של הפרויקט היא להפוך את אזורי המגורים הישנים להרבה יותר אטרקטיביים, צעירים ומאוכלסים.

בכדי לאפשר את הפרויקט בעלי הדירות במקום מקבלים מימון לשכירות דירה בזמן הבניה של הפרויקט החדש וכמובן – מקבלים דירה חדשה בפרויקט החדש, כך שהם מרוויחים דירה חדשה, איכותית ובעלת שווי הרבה יותר גבוה מבלי לשלם על כך.

לכן, למרות שאולי מדובר בתקופה של אי נוחות בה יש לעבור להתגורר בדירה אחרת עד לסיום הבניה, אריזה של כל הציוד ועוד, עדיין מדובר בפרויקט משתלם מאוד עבור הדיירים ולכן כדאי מאוד להסכים לביצוע הפרויקט, אך לא לוותר על התמקחות על התנאים וההטבות שתקבלו מההשתתפות באותו פרויקט.

כמה זמן זה לוקח?

חשוב לדעת מראש – תהליך של פינוי בינוי הוא תהליך שלוקח זמן. לאו דווקא בעבודות הבניה עצמן, אלא בתהליך האישורים, התכנונים וכל מה שנדרש עוד לפני שמתחילים בתהליך הבניה עצמו. לכן, גם אדם אשר חתם על הסכמה לפרויקט פינוי בינוי צריך לדעת כי יכול לעבור זמן ממשי עד שהוא יצטרך באמת לפנות את הדירה בה הוא מתגורר, והקבלן כמובן ימסור לו את כל המידע על כך, אך חשוב להאזר בסבלנות. במיוחד באזורים מבוקשים ובאזורים בהם עומדים לקום בנייני דירות גבוהים מאוד, כמו בפרויקטים של פינוי בינוי בירושלים ובערים גדולות נוספות בהן גם תהליכי האישורים והתכנון לוקחים לא מעט זמן, וגם הבניה עצמה יכולה לקחת זמן לא מועט.

פרויקטים בירושלים

עיריית ירושלים יוזמת לא מעט פרויקטים של פינוי בינוי בירושלים, ביניהם שיכון המקשר, המרכז המסחרי נווה יעקב, רחוב הארזים בבית הכרם, פרויקטים בקרית יובל ובקטמונים. בחודש יוני של שנת 2018 החל הפרויקט הראשון בירושלים בשיכון המקשר אשר כולל 6 בתי רכבת עם כ 70 דירות, כולן נהרסו לטובת בניה של שני מגדליי מגורים בעלי 25 קומות עם 260 דירות חדשות.

אודות admin

אוהב תאהבו גם:

הלוואות

הלוואות ללא בטחונות וללא ערבים

אין כמעט אדם שלא זקוק בנקודת זמן כזו או אחרת לסכום כסף משמעותי, כזה שההכנסות ...