יום רביעי , מאי 22 2019
דף הבית / כללי / ניהול תיקי השקעות – איך באמת מנהלים לכם את הכסף בבנקים?

ניהול תיקי השקעות – איך באמת מנהלים לכם את הכסף בבנקים?

במשך שנים רבות חסכתם שקל לשקל, עבדתם מיד לאחר הצבא בשלוש עבודות שונות, וויתרתם על הטיול הגדול לאחר הצבא כדי לחסוך כסף – וכעת יש ברשותכם סכום כסף מכובד ויפה שיכול להספיק לכם לקנות בית באחת מהערים הגדולות בארץ. קניית בית היא דבר גדול ומשמעותי, בנוסף לכך שכל אחד חולם שיהיה לו בית משלו בו הוא ירגיש הכי בנוח והכי עצמאי, בית זה נכס פיננסי לכל דבר. כיום תחום הנדל"ן הוא בין התחומים הרווחיים ומניבים ביותר שיש. ישנם מיליוני אנשים שמשלמים שכירות חודשית לבעלי בתים בכל הארץ, כך שאותם בעלי בתים מרווחים מהנכס שלהם לעיתים סכום שזהה למשכורת חודשית.

לבדיקת זכאות עבור ניהול תיק השקעות לחצו כאן.

יש לכם בית משלכם, אך מה המחיר שאתם משלמים?

כדי לקנות בית בישראל, בעיקר בערים מרכזיות וגדולות, יש צורך להיפרד מכמה מיליוני שקלים. החיסכון שאותו הצלחתם להשיג בזכות עבודה קשה יכול לרוב לעזור לכם לקנות חלק מהבית מכספכם האישי, ואת החלק הנוסף הבנק נותן לכם כהלוואה (משכנתא) אותה עליכם להחזיר בסכום חודשי קבוע. זאת בדיוק הדרך של הבנקים להרוויח מכך, הם מעניקים לכם הלוואה ונהנים מהריבית שאתם משלמים לה על לקיחת המשכנתא. ממש כמו שהבנק מרוויח מריביות והשקעות שונות שהם מעניקים לאנשי פרטיים – כך גם אתם יכולים להרוויח אם יש ברשותכם סכום כסף.

פתיחת תיק השקעות

במידה והצלחתם לחסוך סכום כסף נכבד, ואינכם נשואים או בעלי משפחות ולכן לא ממהרים לקנות בית, מומלץ לשקול להשקיע את אותו סכום כסף בחשבון השקעות שיוכל להעניק לכם רווח כפול על אותו הסכום. באמצעות פתיחת תיק השקעות תוכלו להרוויח באמצעות ערוצים פיננסיים שונים כמו אגרות חוב, ניירות ערך, חוזים עתידיים, מניות ועוד.

מכיוון שאותם נכסים פיננסיים מייצרים רווח במהלך תקופה ממושכת, ולא מאפשרים רווח באופן מידי, מומלץ להשקיע את הכסף בחשבון השקעות לטווח ארוך. כך הכסף שלכם יכול לעבור בין כמה נתיבי השקעות במהלך השנים, להשקיע כספים במגוון ערוצי השקעה כדאיים ולצבור ריביות גבוהות וכך רווח גדול יותר.

ניהול תיק השקעות – על ידי חברה או אדם פרטי?

במדינת ישראל קיים חוק על פיו ניהול של חשבון ותיק השקעות יוכל להתבצע אך ורק על ידי אדם מוסמך לכך. הרשות לניירות ערך של ישראל מעניקה את הרישיונות הנחוצים לניהול תיק השקעות, כך שכל הנושא מנוהל באופן קפדני וזהיר ביותר במיוחד מכיוון שמדובר בהשקעות גדולות מאוד.

קיימים בארץ מגוון בתי השקעות המעניקים שירותים של ניהול חשבונות השקעות, וגם אנשים פרטיים בעלי חברות פרטיות המעניקות את אותו השירות בדיוק. השאלה היא, באיזה חברה כדאי לבחור? האם בחברה גדולה של בית השקעות או אדם פרטי? התשובה לכך נעוצה במטרות של כל אחד ואחד מבחינת התוכנית הפיננסית שלו והסכום אותו הוא רוצה להשקיע.

ניהול תיק השקעות – כיצד זה עובד?

ניהול תיק השקעות מתבצע באופן אישי לכל אדם, בהתאם לסכום אותו הוא רוצה להשקיע ובהתאם למטרות הפיננסיות שלו. אם אדם ירצה להשקיע סכום כסף לצורך רווח מידי, שירות ניהול תיק השקעות לא יכול לעזור לו מכיוון ששירות זה נועד להשקעות לטווח הארוך בלבד לצורך הגדלת הרווח והקטנת הסיכון.

רוב בתי ההשקעות והחברות הפרטיות יעדיפו לחלק את חשבון ההשקעות בין מגוון נכסים פיננסיים שונים, ולא רק בערוץ השקעה אחד כמו מניות, לצורך הנמכת הסיכון להפסד כלכלי ואפשרות לקבלת רווח כלכלי מערוצי השקעה שונים. קיימת חובה על כל חברת השקעות לדיווח שוטף על מצב התיק בכל רבעון.

אודות admin

אוהב תאהבו גם:

הלוואות

הלוואות ללא בטחונות וללא ערבים

אין כמעט אדם שלא זקוק בנקודת זמן כזו או אחרת לסכום כסף משמעותי, כזה שההכנסות ...