יום חמישי , דצמבר 12 2019
דף הבית / כללי / מידע נדל"ן – כל האינפורמציה החשובה
מידע נדל"ן

מידע נדל"ן – כל האינפורמציה החשובה

שוק הנדל"ן מציע לנו מצד אחד שפע הזדמנויות, אבל מצד שני ישנן לא מעט עסקאות בתחום שעלולות להוביל להפסדים כבדים. בנוסף כל רכישה או מכירה של דירה היא עסקה בסדר גודל של מאות אלפי שקלים ובמקרים רבים גם מיליוני שקלים, ולכן חשוב מאוד להיעזר בכל המידע הנגיש לנו על-מנת להתנהל באופן חכם בשוק מורכב זה.

אחד ממקורות המידע החשובים הוא מידע נדל"ן – אתר של משרד האוצר ובו נתוני עסקאות רלוונטיות כפי שדווחו לרשות המסים.

איך משתמשים באתר?

האתר שהקימו משרד האוצר ורשות המסים במטרה לספק מידע אודות שוק הנדל"ן ידידותי מאוד למשתמשים. למעשה אין אדם שלא יוכל להפיק ממנו תועלת רבה, ולכן כדאי להכיר אותו. על-מנת לקבל מידע על עסקאות באזור מסוים מקלידים את הישוב, הרחוב ומספר הבית של הנכס שעבורו רוצים לברר מחירי עסקאות בסביבה.

בחירה נוספת היא של סוג הנכס – לרוב דירה, אבל ניתן לברר גם לגבי בניינים וקרקעות. כמו כן מאפשר מידע נדל"ן לבצע פילוח מדויק: למשל רק דירות גן, או רק פנטהאוזים, דיור מוגן, קוטג'ים ועוד. אם תרצו תוכלו גם לבחור לצפות בעסקאות מ-3 החודשים האחרונים בלבד, מחצי השנה האחרונה, מהשנה האחרונה, מ-3 השנים האחרונות או מכל תקופה אחרת שתקבעו.

פילוחים אפשריים אחרים הם לפי שווי העסקה, מספר החדרים, שטח הנכס ושנת הבנייה, ובסך הכל ניתן לקבל תמונת מצב מדויקת להפליא מצד אחד ומפורטת מאוד מצד שני.

למי כדאי להשתמש באתר מידע נדל"ן?

מידע לגבי מחירי נדל"ן רלוונטי הן למוכרי דירות ונכסים אחרים והן לכל מי שרוצה לרכוש דירה. בהתאם מידע נדל"ן מיועד גם לקונים וגם למוכרים. מוכרי דירות יכולים להיעזר בו כדי לדעת כמה לדרוש עבור הנכס שלהם, כשכמובן שבנוסף לנתונים הכלליים כדאי תמיד לשקלל בחישוב גם את המאפיינים הספציפיים של הדירה (כך למשל דירה שעברה שיפוץ מקיף ניתן למכור במחיר גבוה יותר מהממוצע בסביבה).

הקונים יכולים לדעת בעזרת האתר שמספק מידע על נדל"ן מהו השווי הריאלי של הנכסים השונים שהם בוחנים, ובהתאם לא לשלם מחיר מופרז.

אודות admin

אוהב תאהבו גם:

מחיר גרם זהב

מחיר גרם זהב – מה אתם באמת צריכים לדעת בנושא? 

יש לכם תכשיטים מזהב שאתם רוצים אולי למכור? ירשתם זה עתה כלים מזהב ואתם לא ...