יום רביעי , מאי 22 2019
דף הבית / כללי / ייעוץ כלכלי
ייעוץ כלכלי

ייעוץ כלכלי

כפי שאנו הולכים לרופא לקבל טיפול כשאנו חולים, או מתייעצים עם עורך דין כשיש לנו בעיה משפטית, כך אנו חייבים לקבל ייעוץ כלכלי כדי לדעת להתנהל נכון בחיים, ומומלץ לכל אדם לעשות את זה, ולא רק כאשר מדובר על ייעוץ כלכלי לעסק. ביום יום שלנו אנו מצויים בדילמות הקשורות להוצאות הכלכליות שלנו. הבן מתחתן, הבת הולכת ללמוד באוניברסיטה, רוצים לשפץ את הבית, אולי לעבור דירה, לפתוח חנות טבע. לכל ההחלטות שלנו בחיים הקשורות להיבט כלכלי, אנו חייבים לקבל ייעוץ כלכלי שיעשה לנו סדר וילמד אותנו, איך אנחנו מוציאים את הכסף, על מה וכמה. כלומר כל אקט שמלווה בהוצאה כספית חייב להיות שקול ומתוכנן. בנושא של כסף אין פה מקום לספונטניות, למהירות כי כך עושים את הטעויות הכלכליות הכי גדולות.

לפני שפותחים פיצוציה – מקבלים ייעוץ כלכלי

כמו פטריות אחרי הגשם, צצות פיצוציות בכל מקום. חלקן מחזיקות מעמד, וחלקן נסגרות זמן קצר אחרי שהושקע בשיפוץ ועיצוב המקום הרבה מאוד כסף, ולא צריך להיות כלכלן כדי להבין שמדובר פה בהפסד כלכלי שעלול לגרום למשפחה לקרוס. לפני שפותחים פיצוציה או עסק כלשהו שדורש השקעה של משאבים וכסף, חשוב לקבל ייעוץ כלכלי שינסה לתאר תמונה אמתית של העסק הזה, ואם הוא רעיון מוצלח. אם למשל אתם רוצים לפתוח פיצוציה כאשר במרחק של 50 מ' לשני הצדדים יש עוד שתיים, זה כנראה לא הרעיון הכי טוב שלכם וכל יועץ כלכלי יגיד לכם שהסיכוי שדווקא אתם מבין כל הפיצוציות הללו תרוויחו כסף, הוא אחיזת עיניים.

לדעת מה זה ניהול כלכלי נכון

כאשר מדובר בחיים, זה מאוד אנושי לטעות. זה מאוד אנושי לבזבז קצת כסף, ולקנות עוד זוג נעליים שלא צריכים. אבל יש הבדל בין הפסד של 300 ₪ ל-300,000 ₪, אם במקרה החלטתם לפתוח מסעדה, וזה מה שאתם צריכים להוציא עליה במקרה הטוב. או אם החלטתם לחתן את הבן שלכם במקום הכי יקר במזרח התיכון ולהתחייב בשל כך להלוואות שאין לכם בכלל מושג איך להחזיר. כל הסתבכות כלכלית יש לומר יכולה להימנע, אם אתם מקבלים ייעוץ כלכלי שמציג לכם את התמונה האמתית של מה שהולך להתרחש, וגם מונע מכם לעשות טעויות כלכליות שעלולות בהחלט לעלות לכם ממש ביוקר.

אודות admin

אוהב תאהבו גם:

הלוואות

הלוואות ללא בטחונות וללא ערבים

אין כמעט אדם שלא זקוק בנקודת זמן כזו או אחרת לסכום כסף משמעותי, כזה שההכנסות ...