יום ראשון , ספטמבר 19 2021
דף הבית / נדל"ן / דיור מוגן
דיור מגן

דיור מוגן

באף גיל לא קל לעזוב את הבית, ובמיוחד כשמדובר בבית שחיינו בו שנים רבות רבות ובאופן טבעי צברנו בו זיכרונות נעימים ומרגשים – אבל מעבר אל מסגרת דיור מוגן אינה עזיבת בית אלא כניסה לבית, שכן דיור מוגן הוא קודם כל בית חם.

היתרונות העיקריים של בית דיור מוגן הם חיי חברה עשירים, פעילויות מעשירות ושירותים רפואיים נגישים וברמה גבוהה.

להיות לבד רק כשרוצים בכך

אחד הקשיים העיקריים בגיל השלישי הוא הבדידות.

הילדים כבר גדולים ומן הסתם לא רק שעזבו את הבית אלא שהם גם טרודים בענייניהם (קריירה, גידול ילדים, חיי חברה וכו') ולא יכולים להקדיש להוריהם זמן רב.

החברים שהצטברו לאורך השנים לא תמיד נגישים (בין אם עקב קשיי התניידות ובין אם בשל קשיים בריאותיים), ובחלק מהמקרים בן/בת הזוג כבר לא בין החיים כך שתחושת הבדידות מתעצמת.

דיור מוגן מבטיח לכל קשיש וקשישה שהם יהיו לבד רק כשהם ירצו בכך. לעומת זאת, כשהם יחפצו בחברה, הם יוכלו למצוא אותה בקלות ובעצם ממש מעבר לדלת, בלובי המהודר או בפעילויות השונות שנערכות במסגרת הדיור המוגן, שכן בנוסף להגנה אחד היתרונות החשובים הוא הנאה.

שלל פעילויות

יתרון נוסף של מסגרת הדיור המוגן הוא הפעילויות הרבות שנערכות בו – הופעות, חוגים, פעילויות ייחודיות לקראת חגי ישראל, קבלות שבת משותפות ועוד.

כל אותן פעילויות, שלפעמים כוללות גם התנדבות לטובת הקהילה, שהרי אין דבר מספק יותר מנתינה, בכל גיל ובכל מצב, מעשירות את עולמם של הקשישים, עוזרות להם להרגיש חיוניים, מוסיפות הנאה לשגרת היומיום ותורמות רבות לאיכות החיים.

דיור מוגן – לכל צרה שלא תבוא

בית דיור מוגן מיועד לקשישים בריאים בתפקוד מלא ותקין, אבל באופן טבעי רוב בני ובנות הגיל השלישי זקוקים מעת לעת לשירותי מרפאה, בין אם באופן שוטף כדי לבצע את הבדיקות התקופתיות ולקבל את התרופות הרגילות, ובין אם כשישנה מצוקה כלשהי.

דיור מוגן כולל בתוכו גם שירותי מרפאה מקצועיים במיוחד וכמובן נגישים מאוד, לכל צרה שלא תבוא, וכדי שהדיירים יוכלו ליהנות מאיכות החיים שמציעה להם המסגרת למשך שנים רבות.

אודות admin

אוהב תאהבו גם:

פרגולה בונים בעבודת יד, או שלא בונים בכלל

שוק הפרגולות בישראל רחב וגדול, אין ספק בכלל, והסיבה לכך פשוטה וברורה. אנחנו מדינה שטופת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *