יום חמישי , אפריל 15 2021
דף הבית / כלכלה ומסחר / בדיקות שכר תקופתיות – כדי שלא תשלמו ביוקר
בדיקות שכר תקופתיות

בדיקות שכר תקופתיות – כדי שלא תשלמו ביוקר

מה אם אגיד לכם שבכל שנה עסקים שלא עשו בדיקות שכר תקופתיות משלמים למדינה (ולעובדים) עשרות מיליוני שקלים? המספרים מדברים בעד עצמם, והמוני בעלי עסקים שהעסיקו עובדים ולא ביצעו תקופתית בדיקות שכר מוצאים עצמם מול היטלים מהמדינה (משרד העבודה), ואף מול תביעות אזרחיות של העובדים עצמם.

בודק שכר מקצועי ומיומן המוסמך על ידי משרד העבודה יעשה בשביל העסק שלך מה שאף אחד אחר לא יכול, בבדיקת תקופתית יסודית, מתן דו"ח מפורט על הליקויים, וכיצד יש לפעול כדי להימנע מהוצאת מיותרות ולעיתים גבוהות במיוחד.

מה בודקים בבדיקות שכר תקופתיות?

הבודק המוסמך של משרד העבודה יסקור ויבדוק את ההתאמה של הדוחות בכל הנוגע ל:

  1. שכר העבודה ושעות נוספות
  2. שכר בעבודה בשבתות ובחגים
  3. דמי הבראה, חגים, חופשות וזמני מחלה
  4. הפרשות לקרן פנסיה וקרן השתלמות
  5. הודעה מוקדמת ופיצויים על פיטורים
  6. תוספות כמו דמי נסיעות ועוד

הרשימה הקצרה הזו הולכת ומתארכת כאשר נכנסים לפרטים הקטנים וההכרחיים, אך אלו הפרטים שנמצאים בידיו של בודק השכר התקופתי שלכם, והרשימה מתעדכנת בהתאם לשינויים בתנאי ההעסקה המוכתבים מעת לעת על ידי משרד העבודה בהתאם למשק.

איתור ומניעה בבדיקות שכר תקופתיות

גם אם הרשימה הנ"ל נשמעת לכם מוכרת, ואתם בטוחים שאתם מגישים את התלושים כראוי, הרי ישנן אינספור טעויות קטנות בהן נופלים בעלי מקצוע כל שנה ושנה. למשל, תשלום שגוי וחלקי של שעות שבת וחגים, בחישוב מוטעה של האחוזים והימים. הפרשה לקרן הפנסיה למשל היא הפרשת חובה ולעיתים מופרשת קרן לא על רכיבי השכר הרלוונטיים, בשוגג, ובלבול נפוץ זה במספרים הופך לחוב גדול ולסכנה אמיתית לתקציב העסק שלכם, אם לא חמור מכך.

בסופו של דבר, כל עסק או חברה המעסיקים עובדי קבלן גם לפרק זמן קצר מחויבים לעשות את תלושי השכר באופן אחראי ומדויק, ולכן לוקחים בודק שכר מקצועי כל תקופה. בכדי למנוע תקלות וצרות בעתיד, מוטב לקבוע עוד היום עם בודק מקצועי ומיומן לבצע באופן עקבי (חד שנתי או יותר) בדיקות שכר תקופתיות לעסק.

אודות admin

אוהב תאהבו גם:

תרומה לפסח

תרומה לפסח – עושים משהו בעל משמעות

כמו כולנו, גם אתם עסוקים בחיי היום יום, להתפרנס, לטפל במשפחה, לעיתים הולכים לרופא לבדוק ...