יום רביעי , מאי 22 2019
דף הבית / מט"ח / איך לקנות מט"ח?
איך לקנות מט"ח

איך לקנות מט"ח?

מהו מט"ח ומתי הוא נחוץ? איך לקנות מט"ח באופן המשתלם ביותר? על כל זאת ועוד נענה במאמר זה.

מהו מט"ח?

מט"ח הם ראשי התיבות של המילים מטבע חוץ. מדובר על המטבעות הנהוגים במדינות שונות בכל רחבי העולם. חשוב להבין, שכמעט בכל מדינה נהוג מטבע אחר והערך של כל מטבע שונה מהאחר. לדוגמה, ערכו של השקל איננו זהה לערכו של הדולר, של הזלוטי, של הפאונד וכך הלאה וכמו כן, ערכי המטבעות יכולים להשתנות מדי יום.

ערך המטבע

כאמור, ערכו של כל מטבע שונה מהאחר ולכן, אם אתם רוצים להמיר מטבע מסוים למטבע אחר, רצוי לבדוק קודם מהו ערכו של כל אח מהמטבעות. כך תוכלו לדעת מהו הסכום אותו אתם אמורים לקבל תמורת הסכום שאותו תמירו. לדוגמה, אם תרצו להמיר מאתיים ש"ח לדולרים, הרי שלא תקבלו מאתיים דולרים, אלא כחמישים דולרים.

למה לקנות?

כאמור, במאמר זה אנו עוסקים בשאלה איך לקנות מט"ח ולא כיצד להמיר אותו. הסיבה לכך היא, שנהוג לשלם עבור ההמרה עמלה באחוזים משתנים, בהם נעסוק בהמשך, עבור ההמרה. זוהי דרכו של הגוף הממיר להמשיך להתקיים וגם לרכוש את המט"ח מהמדינות הרלוונטיות.

סיבות לרכישה

ישנן סיבות שונות לרכישת מט"ח. לדוגמה, אם אתם מתכננים טיסה למדינה אחרת ותרצו לרכוש לעצמכם מזכרות שונות שם, תצטרכו להשתמש במטבע המקומי וכמובן, גם אם תרצו לשלם עבור אטרקציות, מזון, לינה וכך הלאה. סיבה נוספת לרכישת מט"ח היא לצורך ביצוע עסקים עם מדינות מעבר לים. לדוגמה סין, אתה אנו נמצאים בקשרי מסחר טובים והיא מדינה נפלאה כדי לסחור אתה. אם תרצו לעסוק במסחר אתה, חשוב שיהיה לכם כסף במטבע הסיני כדי להקל על ביצוע העסקאות.

אז איך לקנות מט"ח?

אם הגעתם למסקנה שהוא נחות לכם ועכשיו אתם רק רוצים לדעת איך לקנות מט"ח, חשוב לדעת שיש לכך תשובות שונות. ראשית, ניתן לקנות מט"ח מהבנקים השונים, כולל בנק הדואר וכמו כן, ניתן גם לקנות בעסקים שונים, שזהו עיסוקם. לעתים ניתן למצוא אחוזים שונים של עמלות בגין קניית המט"ח ולכן מומלץ לערוך סקר שוק לפני ביצוע הרכישה.

אודות admin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *